rca-logo-2

Ekip

Tora Benzeyen

Proje Koordinatörü

Kuşlara tutkulu bir doğa sanatçısı ve bağımsız bir araştırmacı. Kuşları gözlemlemekten, onların davranışlarını, birbirleriyle ve çevreleriyle olan ilişkilerini izlemekten büyük bir zevk alıyor. Gözlemlerini, gözlem sırasında doğal alanlarda veya stüdyoda resmediyor. Yırtıcı kuşlara özel bir ilgi duyuyor. “Yırtıcı Kuşları Koruma Hareketi” kapsamında, 2017 yılından bugüne Onur’un yol arkadaşlığıyla birlikte yırtıcı kuşlara yönelik tehditlerin belirlenmesi, koruma önlemleri geliştirilmesi ve farkındalık oluşturulması için çalışmalar yürütüyor.

Gönüllü olarak yürüttüğü bu çalışmaların yanı sıra profesyonel anlamda iklim değişikliği ve çevre sorunları üzerine iletişim ve savunuculuk çalışmalarına odaklanıyor, gezegenimizin geleceğine olumlu katkılar yapmak için çabalıyor.

Onur Okur

Proje Koordinatörü

Yaban hayatı hekimliği üzerine çalışmalar yürüten bir veteriner hekim. Bugüne kadar çok sayıda yaralı, öksüz ve yardıma muhtaç yabani hayvanın tedavi ve rehabilitasyon çalışmalarında yer aldı. Lisans ve yüksek lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Cerrahi Anabilim Dalı’nda yabani hayvanların ortopedik ve travmatolojik problemleri üzerine yaptığı çalışmalar ile tamamladı. Halen Çankırı Karatekin Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Veteriner Parazitoloji Anabilim Dalı’nda lisansüstü eğitimini devam ettirmekte, yabani hayvanların parazitleri üzerine çalışmalar yürütmektedir.

Akademik çalışmalarının yanı sıra 2017 yılında Tora ile başlattıkları “Yırtıcı Kuşları Koruma Hareketi” ile yırtıcı kuşlara yönelik araştırmalarda bulunmakta, çeşitli TÜBİTAK VE BAP projeleri geliştirerek yaban hayatı ve hekimliği üzerine çalışmaktadır.