by raptors-admin

Kuş gözlemciliğini öğreniyoruz! Yırtıcı kuşları yakından tanıyoruz!

Çocuklarla birlikte gerçekleştirdiğimiz kuş gözlem etkinliklerinden birini daha geçtiğimiz hafta Eskişehir’de hayata geçirdik. 40’dan fazla çocuk ve ebeveynleriyle birlikte yaptığımız etkinlikte Keskin Barajını ziyaret ettik. Bir yandan Gri Balıkçıl, Atmaca, Kızıl Şahin ve onlarca Angıt’ı gözlemledik bir yandan da onları resmettik.

Arazi çalışmamızın devamında ise Türkmenbaba Dağlarını ziyaret ederek, Kara Akbabaları yakından gözlemledik. Şah Kartal, Akkuyruklu Kartal ve avlanma anının yakından gözlemlediğimiz Çakır arazinin öne çıkan türlerindendi.

Destekleri için sevgili dostlarımız Gözde Ju ve Adam Murphy‘e teşekkür ederiz.

We’re learning about bird-watching! We know the raptors!

Last weekend, we had a bird-watching event with children and their families in Keskin Dam, Eskişehir. We spent enjoyable time together when we watch the birds and draw them. Grey Heron, Sparrowhawk, Long-legged Buzzard and dozens of Ruddy Shelduck were the significant species.

After that, we visited the Turkmenbaba Mountains that the Black Vultures’ nests located. We observed the several of them closely. The Imperial Eagle, White-tailed Eagle and a hunting Goshawk were the very significant species during the field study.

Thank you Gözde and Adam for their support.