rca-logo-2

Yol gözlemleri devam ediyor

Gezegenimizin dört bir köşesinde #iklimkrizi‘nin etkilerini en derinden hissettiğimiz günler geçiriyoruz. İnsanlık olarak davranışlarımızın bir sonucu olarak ortaya çıkan ve tüm canlıları tehdit eden bu durum karşısında sorumluluklarımızı yerine getirmemiz gerekiyor. Yarattığımız yıkım karşısında tepkisiz kaldığımız her an, bizler de yıkımın mağdurları haline geliyoruz.

Ekip olarak, özellikle yırtıcı kuşların yaşamlarına olumlu etki yaratmayı amaçlayan çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Geride kalan birkaç haftadır yoğun bir koşturmaca içerisindeyiz. Bir yandan yol gözlemlerimize aralıksız devam ederken, diğer yandan Türkiye’nin dört bir köşesinden #CanYolu uygulaması aracılığıyla gönderilen kayıtların takibini gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda önümüzdeki aylarda yayımlamayı planladığımız “Yırtıcı Kuşlar Rehberi” üzerine çalışıyoruz.

Sen de bu süreçte gözlemlerinle bize destek olabilirsin. Hala indirmemişsen şimdi Apple Store ya da Google Play üzerinden #CanYolu uygulamasını indir ve karşılaştığın vakaları kayıt altına al. Desteğin için teşekkürler! 💚🦅